Kavacık Nakliyat Firmaları

Firmamız Kavacık Nakliyat Alanında Nakliyat sektöründe insanların işlerini kolaylaştıracak hizmetler sunulmaktadır. Kavacık nakliyat hizmetlerinde evden eve nakliyat çok büyük talep görmektedir. Evden eve nakliyat hizmetleri gelişmeden önce taşınmak çok büyük bir sorundu. Taşınacak aile eşyaların toplanmasından araca yerleştirilmesine kadar her detayla bizzat kendileri ilgilenirdi. Çocukların da taşınmada görevleri mutlaka olurdu.

Çocuğundan bayanına kadar herkesin aktif olarak rol aldığı taşınma günleri hatta haftaları meşgul ederdi. Haftalar öncesinden eşyalar toplanmaya başlardı. Eşyaların toplanması için gerekli olan koliler satın alınır veya marketlerden istenirdi. Gazete kağıtlarına sarılarak kolilere konulan eşyalarda mutlaka kırılanlar olurdu. Bol eşya kaybıyla dolu taşınma, kişiler için de çok yorucu olurdu. Eşyalar merdivenlerden sırtta indirildi. Sırtta ve merdivenlerden indirmek ise ciddi anlamda zordur.

Bütün zorlukları ve zahmeti geride bırakan evden eve nakliyat çok rağbet gördü. Evden eve nakliyatın tanımı şöyle yapılır; Bir adresten sistemli, disiplinli ve planlı bir şekilde alınan eşyaların aynı sistemle yeni adrese nakledilerek yerleştirilmesidir. Taşınma bir gün içinde tamamlanır. Eski adresten alınan eşyalar kullanılır vaziyette kurularak teslim edilir. Aynı gün yaşanabilir bir eve taşınma konforundan dolayı Kavacık nakliyat firması hizmetlerinin çok yoğun verildiği bir semttir. Semtte çok sayıda firma hizmet verir. Firmalar arasında amatörler ve profesyoneller vardır. En kaliteli hizmeti veren profesyonel firmadan yardım almak gerekir. Kaliteli ve profesyonel hizmet işinizi daha çok kolaylaştıracaktır.

İlgili Link: Arnavutköy Evden Eve Nakliyat

Kavacık Nakliyat Firmaları Arasından Tercih Yapmak

Herhangi bir konuda seçim yapılacak şeyin adedi fazla olunca tercih zorlaşmaktadır. Tercihi kolaylaştıracak sebepler bulunmalıdır. Kavacık asansörlü nakliyat hizmetlerinin daha fazla tercih edildiği bir yerdir. Yapacağınız tercih profesyonel firmalardan yana olmalıdır. Profesyonel firmalar teknik gelişmeleri yakından takip ederler. Hizmetlerinde kullanabilecekleri yeni materyalleri kullanırlar. Müşterilerine en iyi ve kaliteli hizmeti sunabilmeleri için gerekli olan her şeyi yaparlar.

Peki, Kavacık’taki firmaların hangisi profesyonel hangisi amatör? Bunu bilebilmeniz mümkün olmayabilir. Bu noktada size iki yol tavsiye edebiliriz. Birinci seçeneğiniz; yakın zamanda taşınan arkadaşlarınıza veya dostlarınıza nakliye firmalarını sormanızdır. Nakliye firmalarından aldıkları hizmetleri detaylıca anlatmalarını rica edin. Alınan hizmetler anlatıldığında profesyonellik durumu daha çok anlaşılır. Dikkat edilmesi gereken mevzu; yakın zamanda taşınmış olmalarıdır. Bazı firmalar yıllar içine hizmetlerini geliştirirken bazıları gerilemektedir. Yakın zamanda olmaları güncel hizmet kalitesini anlamak bakımından önemlidir.

İkinci seçenek ise internetten araştırma yapmaktır. İnternette yapacağınız araştırmada şehir içi veya dışı nakliye konusuna dikkat ediniz. Nadir de olsa bazı firmalar sadece şehir içi taşıma yapmaktadır. Sorun olmaması için baştan bu konuya dikkat etmekte fayda vardır. Arama motoruna “Kavacık şehirlerarası nakliyat” yazdığınızda şehirlerarası hizmet veren firmaların isimlerini ekranınızda göreceksiniz. İsimlerini gördüğünüz firmaların sitelerini ziyaret edin. Hizmetlerini inceleyin, detayları hakkında bilgi edinin.

Sitede firmaların bazıları yeterli bilgiye yer vermemiş olabilir. İletişim numarasını arayarak eksik olduğunu düşündüğünüz detayları sorabilirsiniz. Profesyonel firmalar telefonda fiyatlandırma yapmayı pek istemezler. Net bir fiyat vermeseler de ortalama bir rakam verirler. Her firmanın müşteri hizmetlerine sorarak Kavacık nakliyat fiyatları hakkında ortalama bir fikir edinebilirsiniz. En son aşamada müşteri yorumlarını inceleyin. Müşteri yorumları kafanızda firmayla ilgili kararın netleşmesinde ciddi anlamda katkıda bulunacaktır. Firmanın kendi sitesinde müşteri yorumları olmayabilir. İstek ve şikayetlerin bildirildiği sitelere bakıp fikir edinebilirsiniz.

İlgili Link: Tokatköy Evden Eve Nakliyat

Kavacık Nakliyat Hizmetlerinin Aşamaları

Evden eve nakliyat bir sistem ve planla gerçekleştirilir. Sistem ve disiplin yoksa firmadan profesyonel hizmet beklemek zordur. Tecrübeli elemanlarla verilecek hizmetin kaliteli olmasında firmanın koyduğu disiplin kurulları çok etkilidir. Personel kuralları bilerek sistemli bir şekilde çalışır ve sonuç mükemmel olur. Müşteri memnuniyetine dayalı Kavacık nakliyat hizmetleri belli aşamalardan geçer. Profesyonel nakliyatın aşamaları şu şekilde gerçekleşir;

 • Müşteriler firmanın ofisine bizzat gelerek veya telefon numarasını arayarak iletişim kurarlar. Firma yetkilisi keşif randevusu talep etmek için müşteriye geri döner. Eşya yoğunluğunun, paketleme malzemelerinin türünün ve fiyatlandırmanın eksiksiz yapılabilmesi için keşif randevusu önemlidir. Keşif randevusuna müsait olmayan müşterilere sorular sorularak alınan bilgiler ışığında fiyatlandırma yapılır.
 • Detayları konuşulan taşınma şartları sözleşmeye yazılır. Sözleşme müşteri ve firma yetkilisi tarafından imzalanır. İki nüsha halinde çıkarılan sözleşmenin biri müşteride diğeri firmada kalır.
 • Sözleşmede belirlenen tarih ve saatte belirtilen adreste araç, asansör, malzemeler ve elemanlar hazır olur.
 • Elemanlar eşyaları söküp paketlerken dışarıda asansör kurulur.
 • Eşyaya göre uygun materyalle paketlenen eşyalar asansörle indirilerek araca yerleştirilir. Profesyonel Kavacık nakliyat firması, araca yerleştirmek için özel eleman tahsis eder. Çünkü eşyaların zarar görmeden nakledilebilmesi için araca yerleştirilme tekniği önemlidir.
 • Yeni adrese nakledilen eşyalar aynı hassasiyet, sistem ve disiplinle taşınır.
 • Alınan bütün tedbirlere rağmen hasar oluşma ihtimaline karşı kontrol yapılır. Varsa hasar karşılanır ve hizmet sona erdirilir.

Profesyonel Firmaların Hizmet Kalitesinin Nedenleri?

Yer değiştirme, yeni mekanlar insanların psikolojisini olumlu yönde etkiler. Ancak taşınma aşamasında stres yaşanır. Modern nakliyat hizmetlerinden yardım alındığında stres ortadan kalkacaktır. Çünkü profesyonel firma, bütün işleri hallettiğinden müşteriye bir şey kalmaz. Kavacık asansörlü nakliyat hizmetlerinin kalitesiyle bilinir. Nakliyat firmalarının kalitesini gösteren bazı unsurlar vardır. Kaliteyi gösteren unsurlar nedeniyle hizmet aksamadan ve mükemmel bir şekilde işler. Bunlar;

 • Taşınma kalitesindeki en önemli unsur elemanlardır. Eşyaları toplayan, paketleyen ve taşıyan elemanlardır. Elemanlar, firmanın sigortalı personeli olmalıdır. Böyle olunca kurumsallığa yakışır şekilde hizmet vereceklerdir. Sorunları daha hızlı çözeceklerdir. Deneyimleri ve tecrübeleri sayesinde işler aksamadan ilerleyecektir.
 • Taşıma yetki belgesine sahip olmaları. Belgeyi, yetkili merciler uygun özelliklere sahip firmalara vermektedir. Nakliye yapabileceklerini göstermektedir.
 • Geliştirilen teknolojik aletleri ve cihazları kullanırlar. Asansör gibi nakliyeyi kolaylaştıracak unsurların kullanılması gibi.
 • Paketleme alanında sadece koli ve battaniye tercih etmezler. Balonlu naylon, Kraft kağıt, streç gibi modern malzemeler de kullanılır.
 • Her alan için özel eleman görevlendirilir. Örneğin makineleri yerinden çıkaracak ve kuracak olan teknik elemanlardır. Mobilyaları ise mobilyacılar söküp monte edecektir.
 • Müşterileriyle sözleşme imzalarlar. Sözleşmede bütün detaylar yazılıdır. Kavacık nakliyat fiyatları ortalaması az çok bilinmektedir. Ortalamalarda belirlenen fiyat, taşınma günü, tarihi ve daha birçok detayın yer aldığı sözleşme müşteri için güvencedir.

Kavacık Nakliyat Fiyatları Yüksek Mi?

Taşınma mevzusu olduğunda aile reislerini en çok ilgilendiren kısmı fiyatlarıdır. Aslında geçmiş yıllara göre evden eve nakliyat hizmetlerinin günümüzde daha düşük olduğunu görmekteyiz. Firma sayısı artınca rekabet arttı. Rekabette olan firmalar daha fazla müşteri kazanabilmek için fiyatlarında indirime gitmektedir. Kaliteli hizmeti günümüzde indirimli fiyatlarla alabilmemiz mümkündür. Kavacık şehirlerarası nakliyat fiyatları ile şehir içi arasında fark vardır. Farkın oluşmasındaki asıl neden yakıttır. Şehirlerarasındaki yolda yakılan yakıt fiyatlandırmanın nerdeyse yarısını oluşturur. Proesyonel firmalar fiyatlarını gelişi güzel belirlemezler. Fiyatları etkileyen kriterler vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

 • Evin kaç odalı olduğu
 • Paketlemeyi kimin yapacağı
 • Asansör kullanılıp kullanılmayacağı
 • Eşyaların alınacağı ve yerleştirileceği mekanların kaçıncı katta olduğu
 • Nakliyenin şehir içi veya şehirlerarası yapılması

Evin kaç odalı olduğu konusunda asıl mesele eşyaların yoğunluğudur. 2+1 evdeki eşyalar ile 4+1 evdeki eşyalar aynı olmayacaktır. Bundan dolayı fiyatlandırma farklı olmalıdır. Firma yetkilisi sadece oda sayısını sormakla kalmaz beyaz eşyaları, mobilya takımlarını ve koltuk takımlarını da soracaktır. Kavacık nakliyat firması tarafından yapılan paketlemeler daha güvenli olur. Eşyaların zarar görmemesi için asansör kullanılmalı ve paketleme firma tarafından yapılmalıdır. Daha az ödeme yapmak için asansör istemeyenler, paketlemeyi kendi yapanlar olmaktadır. Ancak oluşan hasarlar hesaba katıldığında daha fazla masraf çıktığı fark edilir.

Taşınmanın Hangi Araçla Yapıldığı Önemli Mi?

Kesin karar vermeden önce firmaya araçlarını sormalısınız. Araçların markası vs değildir sizi alakadar eden. Müşteri için önemli olan konu eşyalarının yoğunluğuna uygun araç kullanılıp kullanılmayacağıdır. Bazı firmaların birkaç tane hep aynı boyutlarda aracı vardır. Bütün hizmetlerini bu araçlarla yaparlar. Eşyanın az veya çok olmasına göre araç seçeneği yoktur. Farklı büyüklükte ve ebatlarda araçların kullanılması eşyaların zarar görmesini engelleyecektir.

Profesyonel firmaların zengin araç filosu vardır. Keşif randevusu sırasında yetkili kişi eşyaların yoğunluğuna göre aracı belirler. Çok fazla olan eşyalar için büyük araçlar seçilir. Böylece eşyalar üst üste istiflenmez. Az eşyalar için küçük araçlar kullanılır. Küçük araçlarda az eşyalar sallanma riskini taşımaz. Sallanmalar eşyaların zarar görmesine neden olacaktır.

Şehirlerarası nakliyatta araç daha bir önem arz eder. Nakliyat araçlarının içinde sabitlemek için özel mekanizmalar kullanılır. Ne kadar sabitlenirse sabitlensin eşyaya göre araç kullanılmadığında yolda ciddi hasarlar oluşacaktır. Kavacık nakliyat hizmetlerinde hasar oluşmamasına özen gösteren profesyonel firmalar bakımından zengindir.  Hassasiyet müşteri memnuniyetini sağlayarak daha fazla talep olmasına neden olmaktadır.