Ömerli Nakliyat Firmaları

İnsanlar çeşitli nedenlerle yaşadıkları evlerden veya kentlerden taşınmak zorunda kalırlar. Tayin, ev alma, kiralık evi değiştirme en çok rastlanan taşınma nedenleridir. İnsanların taşınmada iki seçenekleri vardır. Birincisi nakliyat firmasından hizmet satın almaktır. Ömerli nakliyat hizmetlerinin yoğun olduğu bir yerdir. Amatör ve profesyonel çok sayıda nakliyat firması, evden eve taşımacılık yapmaktadır. İkincisi ise eski yöntemlerle taşınmaktır.

Eski yöntemlerle yapılan taşınmada bütün yük eşya sahibine düşer. Eşyaların toplanmasından eşyaların merdivenlerden sırtta indirilmesine kadar her aşamada eşya sahibi yer alır. Paketlemeye haftalar öncesinden başlanır. Paketleme malzemeleri satın alınır veya marketlerden istenir. Haftalar öncesinden kolilere konulan eşyalara arada ihtiyaç duyuldukça çıkarılır. Çıkar koy faslı evin hanımı için oldukça zorludur. Hazırlanan eşyalar kiralanan kamyonete yüklenmelidir. Yükleme işi için birkaç kişi ayarlanır. Ev sahibiyle birlikte kamyonete yüklenen eşyalar yeni mekanda aynı şekilde çıkarılır.

Evden eve taşımacılık hizmetinde müşteri hiçbir şeye elini sürmez. Her şey Ömerli nakliyat firması tarafından yapılır. Paketlemeden kamyonete yüklenmesine ve oradan yeni adreste yerleştirilmesine kadar her şey firmanın elemanları tarafından yapılacaktır. Amatör firmalarda bazen çeşitli sorunlar yaşanabilir. Ancak profesyonel firmalarda hiçbir sorun yaşanmadan taşınma gerçekleştirilir.

İlgili Link: Esenler Evden Eve Nakliyat

Ömerli Profesyonel Firmaların Taşıma Aşamaları

Ekonomide talep ve arz dengesi kuralı vardır. Müşteriden gelen talep doğrultusunda hizmet sunulur. Ömerli halkı evden eve nakliyat hizmetlerine çok rağbet gösterdi. Talebi karşılamak üzere yeni firmalar açıldı. Yeni ve yılların firmalar, Ömerli şehirlerarası nakliyat sektöründe hizmet vermektedirler. Tabi firmaların şehir içi hizmetleri de bulunmaktadır. Şehir içi ve şehirlerarası hizmetler aynı aşamalarda ve aynı kalitededir. Profesyonel firmaların sunduğu nakliyat hizmeti aşamaları şöyledir;

 • Keşif randevusu; Firma eşyaların yoğunluğunu, paketleme türlerini, aracın büyüklüğünü ve fiyatı belirleyebilmek için müşteriden randevu talep eder. Şayet müşteri keşif randevusu için müsait değilse telefonla sorular sorularak alınacak detaylı cevapla keşfin amacı yerine getirilir.
 • Sözlü olarak konuşulan bütün detaylar yazılı olarak sözleşmeye aktarılır. Sözleşme müşteri ve firma yetkilisi tarafından imzalanır. İmzalanan sözleşmeden iki tane çıkarılır. Biri müşteride diğeri firmada kalır.
 • Taşınma için belirlenen tarih, gün ve saatte nakliyat aracı, asansör, elemanlar ve malzemeler hazır olacaktır.
 • Elemanlar evde eşyaları söküp paketlerken dışarıda asansör kurulur. Ömerli asansörlü nakliyat hizmetlerinin çok talep gördüğü bir bölgedir.
 • Hazırlanan eşyalar asansör yardımıyla hızlıca ve hasarsız araca aktarılır.
 • Yeni adrese nakledilen eşyalar aynı sistemle çıkarılır. Yerleştirilir.
 • Yerleştirme işinden sonra hasar tespiti yapılır. Alınan bütün tedbirlere rağmen hasar oluşmuşsa karşılanarak işlem sona erdirilir.

İlgili Link: Çatalca Evden Eve Nakliyat

Uygun Ömerli Nakliyat Fiyatları

Firmalar çoğaldıkça aralarındaki rekabet artar. Her firma daha fazla müşteri kazanabilmek için çeşitli etkinlikler, kampanyalar ve indirimler yapar. Özellikle yeni kurulan firmalar kendilerini tanıtabilmek için fiyatlardan çok indirim yaparlar. Rekabet gereği profesyonel ve yılların firmaları da kaliteli hizmetlerini daha uygun fiyata vermek zorunda kalırlar. Ömerli nakliyat fiyatları rekabete endeksli olarak oldukça uygundur. Uygun olan fiyatlandırmayı yaparken firmaların kullandığı bazı kriterler vardır. Bunlar;

 • Evin kaç odalı olduğu yani eşyaların yoğunluğu
 • Asansör kullanımı
 • Paketlemeyi kimin yapacağı
 • Kaçıncı kattan kaçıncı kata nakil yapılacağı
 • Şehir içi mi yoksa şehirlerarası mı yapılacağı

Eşyaların yoğunluğu yapılacak işi ve kullanılarak paketleme malzemelerini artırır. Bundan dolayı beyaz eşya, mobilya takımı ve koltuk gibi büyük eşyaların sayısı öğrenilmektedir. Müşteriler dilerse asansör kullanmayabilir. İsterlerse tek adreste dilerlerse iki adreste asansör talep etme hakları vardır. Paketleme firma tarafından yapıldığında cüzi bir miktar fiyata eklenir. Paketlemenin firma elemanları tarafından yapılması ve asansör kullanılması eşyalarda oluşacak zararı engeller.

Ömerli Nakliyat Firmalarından Profesyonelin Seçimi

Amatör ve yeni kurulan firmaların tecrübeleri eksiktir. Nakliyat hizmetinde tecrübe çok önemlidir. Sorunsuz, zahmetsiz ve rahat taşınma arzusunda isek profesyonel firmalardan hizmet almalıyız. Peki, o kadar firma arasından profesyonel olanı nasıl tercih edebiliriz? Öncelikle yakın zamanda taşınan eş, dost veya akrabalarınıza sorun. Onlardan tavsiye olarak alacağınız tavsiye firmayı iyice araştırabilirsiniz.

İnternetten araştırmak ise son zamanların en popüler araştırma tekniğidir. Ömerli nakliyat firması yazılarak arama yapıldığında internette çok sayıda firmanın adına ulaşılır. İsimleri öğrenilen firmaların sitelerine girilerek tek tek hizmetlerinin detayları incelenir. Şayet sitedeki bilgiler yeterli gelmezse iletişim numarası aranarak daha tatmin edici cevaplar aranabilir. En son ve en önemli aşama ise müşteri yorumlarının okunmasıdır. Müşteri yorumlarının mantık süzgecinden geçirerek karar vermenizde etkili bir unsur olarak kullanabilirsiniz.