Orhanlı Nakliyat Firmaları

Taşınan her insanın kendince bir nedeni vardır. Kimi tayin olduğu için taşınırken kimi yeni ev aldığından veya evini değiştirmek istediğinden taşınır. Nedeni ne olursa olsun taşınmak stresi ve yeniliği içinde barındıran bir olaydır. Stres ve gerginliğe neden olan olay; taşınmanın nasıl gerçekleşeceğidir. Orhanlı nakliyat hizmetlerinin profesyonel olarak verildiği bir yerdir. Eşyaların zarar görmemesi ve sorunsuz taşınma için profesyonel yardım almak gerekir.

İnsanlar yüksek miktarlar harcayarak aldıkları eşyaların taşınırken zarar görmesini istemezler. Neden istesinler ki! Halk arasındaki taşınmaların eşyalara yangın kadar zarar vereceği söylemleri insanları daha çok tedirgin eder. Aslında bu söylemler eski, sırtta ve merdivenlerden yapılan taşınmalar için söylenmiştir. Sırtta ve merdivenlerden yapılan taşınmalarda eşyalar zarar görürdü. Yorulan eleman eşyayı koyup kaldırırken, merdivenleri dönerken yaşadığı çarpmalarla istemeden eşyaya zarar verir.

Yeni ve modern evden eve hizmetlerinde durum tamamen farklıdır. Orhanlı asansörlü nakliyat hizmetlerinin rağbet gördüğü bir semttir. Evden eve nakliyatta asansör kullanılır. Evden eve nakliyatın tanımı; bir konumdan sistemli, planlı ve disiplinli bir şekilde alınmasını içerir. Alınan eşyaların yeni adrese nakledilmesi ve aynı disiplinle yerleştirilerek teslim edilmesidir.

İlgili Link: Ömerli Nakliyat

Neden Profesyonel Nakliyat Hizmetleri?

Talep arttıkça Orhanlı’daki nakliyat firmalarının sayısı da arttır. Profesyonel firmaların yanında amatör ve yeni başlayan firmalar da var. Şehir için nakliyatın fazla yapıldığı bölgede şehirlerarası nakliyat hizmetleri de verilmektedir. Şehir içi ve şehirlerarası hizmetlerin fiyatlandırması farklıdır. Orhanlı şehirlerarası nakliyat hizmetleri aynı şehir içi hizmetleri kadar kalitelidir. Kalitenin göstergesi olan bazı hususlar vardır. Bunlar;

 • Taşıma yetki belgesinin olması; Taşıma yetki belgesi firmaya yetkili merciler tarafından nakliye yapabilme özelliklerine sahip olduğu için verilir.
 • Elemanların deneyimli, eğitimli, güler yüzlü ve firmanın sigortalı personeli olması; Gündelik gelen elemanlarda kurumsal işçilik olmadığından işlerini kaliteli yapmazlar. Ancak sigortalı personeller kurumun eğitimini ve anlayışını aldığından her işi kalitelidir.
 • Asansör gibi teknik ve gelişmiş cihazların kullanılması
 • Paketlemenin sadece battaniye ve koliyle değil eşyalara uygun yeni malzemelerle yapılması
 • Sözleşme imzalanması
 • Taşınmanın her aşamasında uzman elemanların görevlendirilmesi; Örneğin mobilyaların sökülmesini ve montesini marangoz elemanın yapması
 • Alınan tedbirlere rağmen oluşan hasar varsa karşılanması

İlgili Link: Esenler Evden Eve Nakliyat

Profesyonel Nakliyat Firması Nasıl Seçilir?

Halkın taşınırken evden eve nakliyatı daha fazla tercih etmeleri Orhanlı nakliyat firması sayısını artırmıştır. Peki bu kadar çok sayıdaki firma arasından en doğru tercih nasıl yapılır? Kaliteli ve profesyonel firmalar genellikle bilinir. Ama sizin nakliyat sektörüyle bu güne kadar pek işiniz olmadıysa bilemeyebilirsiniz. Taşınma mevzusu olunca firma arayışları başlar. Doğru firmanın seçimi nakliyatın hasarsız ve sorunsuz olması adına çok önemlidir.

Firma adı tavsiyesi almak için yakın zamanda taşınan arkadaşlarınıza sorabilirsiniz. Eşe, dosta sorup tavsiye almada dikkat edilmesi gereken mevzu; yakın zamanda olmasıdır. Çok eskilerden kaliteli hizmet veren firmalar hizmet kalitesini bozabiliyor. Aynı durum tam tersi durumlar için de geçerli. Ondan dolayı doğru olan olabildiğince yakın zamanda taşınanlardan tavsiye almaktır.

İnternetten yapacağınız araştırmayla da kaliteli firmayı bulabilirsiniz. Arama motoruna yazacağınız “Orhanlı nakliyat firmaları “ibaresi ekranınıza bütün firma isimlerini çıkaracaktır. Çıkan firmalardan en fazla bahsi geçenlerden başlayarak sitelerini inceleyin. Sitede yer alan hizmetleri ve detaylarını iyice okuyun. Olası sorularınızı iletişim numarasını arayarak sorabilirsiniz. Müşteri yorumlarını mutlaka okuyunuz. Müşterilerin yazdıkları yorumlar karar vermenizde çok etkili olacaktır.

Orhanlı Nakliyat Fiyatları

Evden eve nakliyat hizmetlerinin yeni başladığı dönemlerde fiyatları çok yüksekti. Ancak günümüzde yaygınlaştığından dolayı çok daha uygundur. Orhanlı’da hizmet veren firma sayısı da fazla olduğundan fiyatlar daha ekonomiktir. Firmalar arasındaki rekabet, müşteriye fiyat indirimi olarak yansımaktadır. Profesyonel firmalar fiyatlandırmalarını kriterler üzerinden yaparlar. Profesyonel firmaların fiyat kriterleri şunlardır;

 • Eşyaların yoğunluğu; Bunu anlayabilmek için firma keşif randevusu talebinde bulunur. Şayet müşteri müsait değilse evin kaç oda ve salon olduğunu, beyaz eşya, mobilya ve koltuk takımı sayısını sorar.
 • Asansör kullanımı; Müşteri iki veya tek adreste asansör kullanımı isteyebilir.
 • Paketlemenin kimin tarafından yapılacağı; Firma tarafından yapılırsa fiyata cüzi bir miktar eklenir.
 • Kaçıncı kattan kaçıncı kata eşya taşınacağı; İkinci katla yirminci kattan eşya taşımak aynı zorlukta olmayacağından fiyat farkı olur.
 • Şehir içi veya şehirlerarası nakliyat yapılması

Kriterler üzerinden yapılan hesaplamalar yapılarak fiyat belirlenir. Orhanlı nakliyat fiyatları yakın semtlere göre daha ekonomiktir.