Taşdelen Nakliyat Fiyatları

Eşyanın bir yerden farklı bir yere aktarılmasına nakliyat denir. Nakliyat hizmetleri çeşitlilik arz eder. Taşdelen nakliyat hizmetlerinin yoğun olarak verildiği bir semttir. Taşdelen’de en fazla evden eve nakliyat hizmetlerine talep vardır. İnsanlar çeşitli nedenlerle şehir içinde bir yere veya şehir dışına taşınır. Tayin, iş değişikliği, ev alama veya kiralık evin değiştirilmesi gibi nedenlerle taşınması gerekenler evden eve nakliyat tercih ederler.

Modern evden eve hizmeti başlamadan önce taşınmalar sırtta ve merdivenlerden yapılırdı. Firmalar üzerinden yapılmazdı. Taşınacak olan kişi kamyoneti kiralar, paketleme malzemesini ayarlar, eşyayı paketler, sırtında eşyaları taşırdı. O zamanlarda taşınma dendiğinde insanların strese girmesi çok normaldi. Paketleme malzemelerini ayarlamak dahi bir sorun olarak karşılarına çıkardı. Fiyatları yüksek olduğundan büyük çoğunluk kolileri satın almaz, marketlerden isterdi. Kullanılmış kolilerin ne kadar koruyucu olduğu tartışılır.

Paketleme ise ayrı bir sorundur. İnsanlar haftalar öncesinden eşyalarını toplamaya başlardı. Evde yaşam devam ettiğinden tahmin edilemeyen nedenlerle kolilere konulan eşyalara ihtiyaç duyulur. Çıkarılan eşya kullanıldıktan sonra yeniden kolilerdeki yerini alırdı. Düzenin kalmadığı evde yaşam zorlaşır. Özellikle düzen düşkünü olanlar için bu durum katlanılmazdır.

Taşınma günü ise en yorucu zamandır. Paketlenen devasa eşyalar merdivenlerden ve sırtta indirilir. Ciddi anlamda zor olan bu işlem ilerleyen zamanlarda çeşitli sağlık sorunlarına da neden olmaktadır. Bunca zahmeti gören veya işitenler, popüler olan Taşdelen asansörlü nakliyat hizmetlerine rağbet göstermektedir.

İlgili Link: Fatih Evden Eve Nakliyat

Profesyonel Taşdelen Nakliyat Firmalarının Farkı

Taşdelen semtinde çok fazla nakliyat firması vermektedir. Bunca Taşdelen nakliyat firması arasından profesyonelini seçmek çok önemlidir. Bazı firmalar daha uygun fiyatlar vermektedir. Oysa nakliyatta fiyattan daha önemli olan hizmetin kalitesidir. İnsanlar eşyalarına ciddi anlamda para ödemektedir. Maddi değerlerinin yanı sıra manevi değerleri de çok yüksek olan eşyalarının zarar görmesini hiç kimse istemez. Şayet siz de eşyalarınızın zarar görmesini istemiyorsanız, sorunsuz ve zahmetsiz taşınmak istiyorsanız profesyonel firmaları tercih etmelisiniz. Profesyonel firmaları diğerlerinden ayıran özellikler vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

 • Yetkili merciler tarafından nakliyat yapabilecek özelliklerin bulunduğuna dair verilen Taşıma yetki belgesine sahiptirler.
 • Firmanın bütün elemanları deneyimli, tecrübeli, güler yüzlüdür. Sorunları anında çözen elemanlar firmanın sigortalı personelidir. Sigortalı personeller, hizmetlerinde kurumsal anlayışı gözetirler. Her işlerini kaliteli yaparlar. Gündelik elemanlar ise kurumsal mantığa sahip olmadıklarından daha özensiz davranacaklardır. Profesyonel firmalar her iş için özel eleman tahsis ederler. Örneğin mobilyaların sökülmesi ve montesini mobilyacı elemanlar gerçekleştirir.
 • Nakliyat alanındaki teknik gelişmeleri takip ederler. Asansör gibi kolaylaştırıcı çözümleri kullanırlar.
 • Paketleme alanında sadece battaniye ve koli kullanmazlar. Eşyaların niteliğine ve ebatlarına göre baloncuklu naylon, Kraft kağıt, streç ve daha çok çeşitli yenilikçi materyal kullanılır. Taşdelen nakliyat fiyatları firmaların sunduğu kaliteli hizmetlere oranla oldukça uygundur. Paketleme malzemeleri ve teknikleri dahi fiyata göre hizmetin kalitesinin ne kadar kaliteli olduğunu göstermektedir.
 • Müşteri memnuniyetine çok önem verirler. Müşteriye güvence sunmak için sözleşme yaparlar. Yapılan sözleşmede nakliyatın bütün detaylarına yer verilir.

Taşdelen Nakliyat Firmaları Arasından Seçim

Taşdelen halkından şehir içinde başka bir yere veya dışına taşınanlara hizmet eden firmalar vardır. Profesyonel Taşdelen şehirlerarası nakliyat firmalarının şehir içi hizmetleri aynı kalitededir.  Şehir içi ve şehirlerarası hizmetlerinde aynı kaliteyi sunan firmayı bulmak esas meseledir. Taşdelen’de uzun zamandan beri yaşayanlar hangi firmaların kaliteli ve profesyonel olduğunu bilir. Ancak yeni olanlar veya nakliyat sektörüyle pek işi olmayanlar bilmeyebilir. Bilmeyenler ve profesyonel firma arayışında olanlara iki tavsiyemiz var. Şöyle ki;

 • Yakın zamanda taşınanlara sorun ve tavsiye firma adı alın. Taşınma türünüzü mutlaka dikkate alın. Tavsiye alacağınız eş veya dostunuzun yakın zamanda taşınmış olması önemlidir. Yıllar öncesinde taşınmış olanlar size doğru tavsiyeler veremeyebilir. Çünkü maalesef ki firmaların hizmet kaliteleri yıl içerisinde değişebiliyor. Değişmeyen firmalar da var ancak riske girmemek gerekir.
 • İnternetten nakliyat firması araştırmak son zamanlarda çok popüler. Arama motorlarından her hangi birine Taşdelen nakliyat firması yazdığınızda karşınıza semtteki bütün firmaların adı çıkacaktır. Sitesi olmayan firmalar ekrana yansımayabilir. Ekrandaki firmaların sitelerini gezerek hizmetlerini inceleyebilirsiniz. Siteyi gezerken hizmetler hakkında kafanızda soru işareti kalırsa iletişim numarasını arayıp sorularınızı sorabilirsiniz. Sitede müşteri yorumlarını okumalısınız. Müşteri yorumları sizin karar vermenizde etkili olacaktır. Şayet sitede müşteri yorumları yoksa diğer sitelerde yapılan yorumlara ulaşabilirsiniz.

İlgili Link: Soğuksu Evden Eve Nakliyat

Taşdelen Firmalarının Nakliyat Aşamaları

Nakliyatını sistemli, planlı ve disiplinli yapan firmalar her zaman kazançlı çıkmaktadır. Taşdelen şehirlerarası nakliyat hizmetlerinin yoğun olduğu bir yerdir. Bir şehirden diğerine gidecek eşyaların dikkatli taşınması gerekir. Taşınmanın yangının verdiği zarar kadar zarar vereceğine dair söylemlerin doğru çıkarmamak firmanın en büyük vazifesidir. Taşınmanın eşyalara zarar vermemesi için disiplin ve hassasiyet şart. Taşdelen’deki profesyonel firmaların hizmetleri şu şekilde gelişmekte;

 • Müşteriler ofise gelerek veya telefonla arayarak firmayla iletişime geçerler.
 • Çağrıyı alan firmanın müşteri temsilcisi arayarak müşteriden keşif için randevu talebinde bulunur. Keşif randevusunda eşyaların yoğunluğu, kullanılacak aracın büyüklüğü,        paketleme malzemelerinin türü ve fiyat belirlemesi yapılır.
 • Sözlü olarak yapılan görüşme detayları yazıya dökülür. Sözleşme ile yazıya dökülen nakliye detaylarının altı müşteri ve firma yetkilisi tarafından imzalanır. İmzalanan sözleşmeden iki nüsha çıkarılır. Biri müşteride diğeri firmada kalır.
 • Sözleşmedeki tarih, gün ve saatte belirtilen adreste firma hazır olacaktır.
 • Elemanlar eşyaları söküp paketlerken dışarıda asansör kurulumu gerçekleşir. Taşdelen asansörlü nakliyat hizmetlerinin çok fazla talep gördüğü bir yer olduğundan taşımalar asansörlü yapılır.
 • Hazırlanan eşyalar asansörle indirilerek nakil aracına yerleştirilir. Nakil aracına yerleştirme işini özel görevlendirilmiş eleman yapar. Çünkü eşyaların zarar görmeden taşınması için yerleştirme ve sabitleme çok önemlidir. Eleman ilk giren son çıkar mantığıyla eşyaları yerleştirir. Araç içindeki mekanizmayla sabitler.
 • Araç yeni adrese eşyaları nakleder.
 • Yeni adrese aynı sistem ve planla eşyalar çıkarılır ve yerleştirilir. En son aşamada hasar tespiti yapılır. Varsa zarar temin edilerek hizmet sona erdirilir.

Taşdelen Nakliyat Fiyatları

Taşınma mevzusu olunca ilk düşünülen şey ne kadara mal olacağıdır. Taşdelen nakliyat fiyatları çok yüksek değildir. Çok fazla firma olunca aralarındaki rekabet nedeniyle fiyatlar düşmüştür. Uygun fiyata çok kaliteli hizmet almak mümkündür. Profesyonel Taşdelen firmaları fiyatları gelişi güzel belirlemezler. Kriterleri vardır. Kriterler üzerinden hesaplama yaparak fiyat verirler. Yani her taşınana aynı fiyat verilmez. Sizin eşyanız azsa ve diğer şartlarınız uygunsa daha düşük fiyata taşınabilirsiniz. Fiyat belirlemede kullanılan kriterler;

 • Evin kaç odalı olduğu sorulur. Bunun nedeni eşyaların yoğunluğunu öğrenmektir. Keşif randevusu yapılırsa sorunun cevabı firma yetkilisi tarafından görülecektir. Büyük olan eşyalar yani beyaz eşyanın, mobilya takımlarının ve koltukların sayısı da fiyatlandırmada etkilidir.
 • Asansör kullanımı. Taşdelen nakliyat hizmetlerinde asansör çok tercih edilir. Genellikle taşınanlar asansör kullanılmasını isterler. Ancak prosedür gereği yine de kullanıp kullanmak istemediği müşteriye sorulur. Müşteri dilerse tek adreste de asansör isteyebilir. Zemin katta olan evlerin taşınmasında asansör kullanılmaz.
 •  Paketlemenin kim tarafından yapılacağı. Firmanın elemanları tarafından yapılırsa fiyat biraz yükselir. Müşteriler hayatlarında bir veya iki kere eşya toplamıştır. Bundan dolayı paketlemenin detaylarını ve dikkat edilmesi gereken noktaları pek bilmezler. Firmaların elemanları ise nerdeyse her gün paketleme yaparlar. Yani pratikleşmiş ve tecrübe edinmişlerdir. Eşyaların zarar görmemesi için paketleme işinin firmaya bırakılması daha doğrudur.
 • Taşınma kaçıncı kattan kaçıncı kata yapılacağı. Yüksek katlardan eşya indirmek ve çıkarmak çok zahmetlidir.
 • Taşınmanın şehir içine veya şehirlerarası yapılması. Şehirlerarası yapılan nakliyatların fiyatı daha yüksektir. Fiyatın yarını yakıt giderleridir. Elemanların birkaç günü bu işle geçeceğinden personelin işçiliği de şehirlerarası maliyeti artırır. Ancak Taşdelen şehirlerarası nakliyat fiyatları diğer yerlere göre daha ekonomiktir.

Taşdelen Asansörlü Nakliyatın Avantajları

Yeni ev kuranlar veya eşyasını yenileyenler çok uğraşır ve masraf ederler. Zaman ayrılarak, özenilerek alınan eşyaların taşınma sırasında zarar görmesini kimse istemez. Zarar oluşmaması için taşımayı yapacak firmanın dikkatli seçilmesi gerekir. Firma asansörlü taşımacılık yapmalıdır. Nakliyatta kullanılan asansörler binalarda kullandıklarımızdan farklıdır. Binaların dışından kurulan yük asansörleridir. Nakliyat asansörü binanın dışından mekanın en uygun penceresine veya balkonuna konumlandırılır. Konumlandırılacak yerde elektrik telleri veya ağaç dalları gibi engellerin olmaması gerekir.

Asansör, kızaklı, raylı bir sistemdir. Kamyonet tarzındaki bir aracın üzerindedir. 17.kata kadar çıkabilecek uzunlukta asansörler vardır. Kızaklı, raylı sistem üzerinde aşağı yukarı hareket edebilen bir kabin bulunur. Paketlenen eşyalar kabin üzerine konularak dakikalar içinde aşağı indirilir. Merdivenden sırtta indirilen eşyalar sağa sola çarptığından zarar görür. Ancak asansörde böyle bir sorun yoktur. Taşdelen nakliyat firmaları eşyalara zarar vermemek ve taşınmayı hızlandırmak için asansör kullanmayı tercih ederle